featured fullcontact

Złoto na Mistrzostwach Polski Full Contact 2017 !

03:14Przemysław Kacieja

Kwiecień 7-9 2017r. Mistrzostwa Polski Full Contact. Po raz pierwszy w życiu, właśnie w Piotrkowie Trybunalskim miałem przyjemność wystartować w Mistrzostwach Polski Full Contact. Udział brało ponad 200 zawodników z całej Polski.  Zawody te nie różnią się od pozostałych imprez ringowych, jednak ta formula charakteryzuje się walką z wyłączeniem uderzeń poniżej pasa, za wyjątkiem podcięć przeciwnika.

Przemysław Kacieja po trzech pojedynkach został Mistrzem Polski Seniorów w -63,5 kg. We wszystkich walkach zdobył wyraźną przewagę nad przeciwnikami i dyktował warunki w pojedynkach. W pierwszej walce pokonał Jakuba Strzyżewskiego z KSW Łuków następnie Bartłomieja Derleta z Radomskiego Klubu Sportów Walki Puncher i w walce finałowej Mikołaja Staszkiewicza z Krakowskiej Szkoły Sportowej SMOK. - boksing.pl

O wyniku mistrzostw zadecydowało wiele czynników, ale najważniejsze to determinacja oraz ciężka praca w klubie pod okiem trenera Bogumiła Połońskiego. Warto wspomnieć, że przygotowywałem się do tych zawodów wraz ze specjalistką w tej dziedzinie Emilią Czerwińską 4 krotną Mistrzyni Polski. Start w tej imprezie zapewnił mi miejsce w kadrze narodowej oraz możliwość reprezentowania Polski na zagranicznych turniejach. Drzwi otwarte, nadchodzę! W zawodach brali udział Przemysław Kalisz 2 miejsce; Marysia Jackowska 3 miejsce oraz debiutant Jakub Zimoch, którzy stoczyli naprawdę dobre i twarde pojedynki, a udział w zawodach to jeden z pierwszych poważnych kroków w ich karierze sportowej.

Serdeczne podziękowania dla moich sponsorów. To dla mnie ogromna przyjemność wywalczyć tytuł Mistrza Polski z Waszą pomocą. Dziękuję bardzo!

Debiut w długich spodniach na planszach w grudniu 2012 roku. Zwycięstwo w formule Light Contact.

Liczenie przeciwnika po kopnięciu na żebra.