Cenna lekcja na Pucharze Świata w Budapeszcie

W dniach 17-20.04.2019 rozegrany został Puchar Świata w Budapeszcie. Reprezentacja Polski wywalczyła 112 medali, zajmując 4 pozycję wśród 37 państw. Startowałem w formule K-1 Rules w kategorii -63,5kg.

Z dumą reprezentuję barwy Biało Czerwone na arenie międzynarodowej, dlatego ciężko mi przyznać - uplasowałem się poza strefą medalową w turnieju.  Ulegam na punkty po wyśmienitej wojnie z gospodarzem, niezwykle sprytnym fajterem Antoine Habash (zawodowy Mistrz Świata WAKO PRO, 2x amatorski Mistrz Świata WAKO). W tym miejscu już nie ma zabawy, każdy błąd, dekoncentracja może skończyć się nokautem. Mimo tego stawiłem czoła najlepszemu zawodnikowi na świecie w najtwardszej odmianie kickboxingu. Przyjechałem, by mierzyć się z najlepszymi, a każdy taki start to ogrom doświadczenia, którego nie zdobędzie się w kraju. Bardzo dobrą pracę wykonali trenerzy Zbigniew Prych oraz Łukasz Rola, którzy byli w moim narożniku. Bardzo dziękuję za tarcze, cenne uwagi podczas walki oraz wskazówki po walce. Dziękuję przede wszystkim trenerom Bogumiłowi Połońskiemu (SKF Boksing Zielona Góra) oraz Tomaszowi Makowskiemu (MAKU GYM), z którymi idę cios za ciosem, krok za krokiem po sukcesy. Wyciągnę wnioski, wrócę mocniejszy.

8 30 hala sportowa zaczyna się zapełniać, 3 ringi, 14 mat

Zawodnik z którym mierzyłem się na Pucharze Świata Irish Open - Barrios Galarreta Milton